VI edycja akcji "Młodość dla Doświadczenia"

18 listopada, b.r. w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie o godz. 12.00 odbędzie się szósta edycja aukcji charytatywnej dedykowanej artystom weteranom mieszkającym w Skolimowie.  Aukcję organizują Bogusława Skwarna - malarka i prawnuczka założyciela Domu Artysty Weterana, Agnieszka D. Michalczyk wraz z Debiutantkami, ZASP, Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich oraz Muzeum Pałacu w Wilanowie. 

Dom Artysty Weterana w Skolimowie istnieje od 1927 roku i powstał z inicjatywy Antoniego Bednarczyka , który jako reżyser i aktor, doskonale znał biedę i trudny los artystów będących w podeszłym wieku. Przez wiele lat walczył i zbierał środki, by zrealizować swoje marzenie. "Skolimów" istnieje do dzisiaj i jest, jak sami mieszkańcy mówią, po prostu ich domem. Tutaj ostatnie lata swojego życia spędzają znani i mniej znani ludzie sceny: aktorzy, tancerze, muzycy, malarze i wszyscy Ci, którzy przez wiele lat tworzyli polską kulturę i sztukę. Tu mieszkali m.in. Irena Kwiatkowska, Danuta Rinn, Lidia Korsakówna czy Barbara Bittnerówna. 

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć artystów weteranów. Aukcję, na której znajdują się m.in. obrazy, kostiumy teatralne, albumy  poprowadzi Ewa Wojciechowska i Ryszard Rembiszewski. 

Zdj.  Antoni de Brade z Zespołu Szkół Fototechnicznych. 

▲ Góra strony