Przygotowania do jubileuszowego Balu Debiutantek

Bal Debiutantek odbędzie się 21 kwietnia b.r. w przepięknej Auli Dużej Politechniki Warszawskiej.  Jest uroczystym zwieńczeniem V edycji programu "Debiutantki" a także swoistą nagrodą za działalność społeczną, wpisaną w program. Nawiązuje również do rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018). Wydarzenie o takim zasięgu i takim charakterze nie istniałoby bez pomocy oraz ogromnego wsparcia PARTNERÓW, którzy go współtworzą, czyniąc jeszcze piękniejszym.

Partnerzy jubileuszowego Balu Debiutantek:

Kwietniowa Pensja Debiutantek

"Aby w życiu osiągnąć to, co sobie założyłaś, potrzebna jest odwaga i wiara w siebie. Odwaga, która pozwala budować relacje".

Film promujący jubileuszowy Bal Debiutantek 2018

Z radością publikujemy film promujący Jubileuszowy Bal Debiutantek V edycji, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej. BAL Debiutantek organizowany jest w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

"Urok i wdzięk Afrodyty" - w rytm walca i poloneza

17 i 18 marca odbyło się zgrupowanie taneczne uczestniczek V edycji programu Debiutantki oraz tancerzy z ZPiT UW "Warszawianka". Dzięki gościnności Hotel Afrodyta Business & Spa, młodzi ludzie mogli połączyć ciężką i wymagającą pracę z wypoczynkiem.

"Kobieca dłoń w Wilanowie" - czyli historyczna Pensja Debiutantek

10 i 11  marca 2018 odbyła się Pensja Debiutantek, której zadaniem było przybliżenie postaci historycznych kobiet związanych z Pałacem w Wilanowie.  Swoista lekcja historii miała miejsce w muzeum, dzięki czemu Debiutantki mogły jeszcze bardziej przenieść się w odległe czasy i poczuć ich atmosferę.  Począwszy od Królowej Marysieńki, poprzez Elżbietę Sieniawską, jej wnuczkę Izabelę Czartoryską a skończywszy na Aleksandrze Augustowej Potockiej.

Debiutantki na planie filmowym

Ostatni tydzień lutego przyniósł prace nad filmem promującym jubileuszowy Bal Debiutantek 2018, który odbędzie się 21 kwietnia na Politechnice Warszawskiej.  Grupa filmowców, pod kierunkiem Marty Szymanek oraz Mikołaja Kępińskiego podjęła się jego realizacji, łącząc istotne dla programu "Debiutantki" elementy i tworząc spójną historię.

Opernball 2018 w Operze Wiedeńskiej

Już po raz piąty polska delegacja studentek z programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki” oraz tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” uczestniczyła w najbardziej prestiżowym balu świata - Opernball w Operze Wiedeńskiej. Debiutantów z zagranicy jest zaledwie garstka, a delegacja z Polski jest jedyną, z którą na stałe współpracuje Opernball. Dostać się tutaj graniczy wręcz z niemożliwym, chyba, że w grę wchodzą koligacje królewskie, polityczne lub społeczne.

Wernisaż wystawy fotografii "W poszukiwaniu piękna"

Zapraszamy 10 lutego b.r. do Centrum Kultury Wilanów (godz. 18.00) na wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie.  Prace są wynikiem ścisłej współpracy szkoły z programem edukacyjno-charytatywnym "Debiutantki".  Powstawały przez kilka lat pod kierownictwem nauczyciela technik fotograficznych – prof. Anny E. Przybysz. Niesamowite stroje i stylizacje Debiutantek zapewniła na sesje historyczne i kostiumowe Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie.

V edycja Debiutantek na BALU w Operze Wiedeńskiej

8 lutego b.r. odbędzie się Opernball w Operze Wiedeńskiej.  Jest to najbardziej prestiżowy bal na świecie, posiadający ponad dwustuletnią tradycję. Z radością pragniemy poinformować, że już po raz piąty pojawi się na nim polska delegacja. Debiutantki V edycji : Monika Kaczmarek, Maria Kądzielska oraz Alesia Kukharuk wraz z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca Uniwerytetu Warszawskiego "Warszawianka" spędzą w stolicy Austrii tydzień, w trakcie którego będą przygotowywać się do tego wydarzenia.

Boże Narodzenie 2017

Debiutantki składają najcieplejsze życzenia:

Świąt białych, pachnących choinką i makowcem, skrzypiących śniegiem pod butami.  Świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnej miłości i radości.  Świąt dających łogosławieństwo i odpoczynek oraz nadzieję na spełnienie najskrytszych marzeń.

Świąteczna Pensja Debiutantek na Podlasiu

Nadszedł magiczny grudzień, a wraz z nim czas świątecznych prezentów.  Debiutantki VI edycji udały się do Dworu Czarneckiego, by pomóc

Debiutantki VI dla Domu Artysty Weterana w Skolimowie

W Domu Artysty Weterana w Skolimowie spędzają swoje ostatnie lata wybitni twórcy polskiej kultury i sztuki. Ci, którzy przez lata występowali na scenie, tworzyli dzieła literackie, malowali piękne obrazy.  To wyjątkowe miejsce, wręcz magiczne, zbudowane z potrzeby serca, do którego lgną ludzie kochający sztukę.

Zaproszenie na jubileuszową edycję akcji "Młodość dla doświadczenia"

Zapraszamy na piątą (jubileuszową) edycję akcji Młodość dla Doświadczenia, którą organizujemy, by wesprzeć dom Aktora Seniora w Skolimowie.

Inauguracja VI edycji programu "Debiutantki"

Uroczysta inauguracja VI edycji programu Debiutantki odbyła się w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 28 listopada 2017 roku.

Nabór na VI edycję do programu "Debiutantki"

Aby zostać  uczestniczką VI edycji programu "Debiutantki" należy:

- mieć ukończone 18 i nie więcej niż 24 lata

- napisać wypracowanie na temat : "Czym jest dla Ciebie wilanowski GENIUS LOCI?"

- opisać siebie, w kontekście zainteresowań, pasji i działalności na rzecz drugiego czowieka

- wysłać do 18 października 2017 na adres emailowy: biuro@fundacjakrolowej.edu.pl