Wydarzenia

Suknie Belle Epoque w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Pałacu w Wilanowie na wystawę wybranych sukni inspirowanych "Belle Epoque", w których wystąpiły uczestniczki programu Debiutantki w czasie Ogólnopolskiej Nocy Muzeów 2019. Autorkami prezentowanych  kostiumów są studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie - Amanda Grelich, Aleksandra Kwaśniewska, Ewa Dąbrowska, Karolina Paź, Karolina Wilczek, Magdalena Dziewulak, Monika Kawińska oraz Volga Bodarenko. Pod czujnym okiem dyr.

Debiutantki w "Saga Rodu Barszczewskich"

„Jeżeli my służymy „Muzie”, niechże i ona nie traktuje nas po macoszemu… A zatem „Muzo” bądź litościwą dla swej niedolą dotkniętej dziatwy… bo zadaniem twem nie tylko zachwycać, ale i pocieszać!” – aktorka Wanda Barszczewska, Ilustrowany Kalendarz Teatralny „Muza”, 1892.

"Warto tchnąć w nie drugie życie" - aukcja w Skolimowie

15 czerwca 2019 roku w ogrodach Domu Artystów Weteranów w Skolimowie zorganizowano aukcję charytatywną, której główną atrakcją były "stylowe meble" pozostawione przez mieszkających tu kiedyś aktorów. "Warto tchnąć w nie drugie życie" to zdanie powtarzane wielokrotnie przez prowadzącego aukcję - prezesa Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich- Ryszarda Rembiszewskiego, któremu pomagały uczestniczki programu "Debiutantki".

"Świat Nieograniczonej Inwencji Twórczej" i Debiutantki

Jubileusz dwudziestolecia istnienia Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie i wernisaz wystawy  - "Świat Nieograniczonej Inwencji Twórczej" odbył się 12 czerwca 2019 roku w PROM-ie Kultury na warszawskiej Saskiej Kępie. Oprócz pięknej wystawy najlepszych prac absolwentów i studentów WSA z ostatnich lat, zaproszeni goście mogli podziwiać wyjątkowy pokaz kostiumów i charakteryzacji.

"Możesz na mnie liczyć"

Krakowska fundacja "Możesz na mnie liczyć" po raz kolejny zaprosiła Debiutantki do współorganizowania akcji charytatywnej dedykowanej nieuleczalnie choremu dziecku. 1 czerwca 2019 roku o godz.11.00 na terenie kortów należących do Ośrodka Kryspinów (koło Krakowa) odbyło się wydarzenie, którego celem było zgromadzenie środków dla małej Lenki, chorującej na nieuleczalną chorobę genetyczną. Zespół Angelmana, który został zdiagnozowany u Lenki, to choroba występująca w sposób losowy, bez obciążeń genetycznych.

"Belle Epoque i talia osy"

Ogólnopolskie Noce Muzeów zwykle kojarzą nam się z długimi kolejkami oczekujących na wejście do muzeów. Jednakże Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Dzielnica Wilanów i Debiutantki oraz Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie przyzwyczaili zwiedzających do czegoś zgoła odmiennego. Już od siedmiu lat na dziedzińcu głównym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbywają się niezwykłe widowiska modowe odtwarzające obyczajowość i kostiumy wybranej epoki historycznej. 18 maja 2019 roku o godzinie 21.00 zwiedzający mogli obejrzeć widowisko modowe "Belle Epoque i talia osy".

Noc Muzeów 2019 - zaproszenie

Z radością informujemy, że Fundacja KGHM Polska Miedź została Mecenasem widowiska modowego "Belle Epoque i talia osy". Zapraszamy bardzo serdecznie na NOC MUZEÓW 2019 do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. 18 maja o godz. 21.00 na dziedzińcu odbędzie się pokaz, w czasie którego wystąpią Debiutantki w sukniach z epoki stworzonych przez studentki Wyższej Szkoły Artystycznej specjalnie na to wydarzenie. Belle Époque czy La Belle Époque inaczej „Piękna Epoka” to okres za którego początek przyjmuje się rok 1870 – 1871 a za koniec rozpoczęcie Pierwszej Wojny Światowej w 1914 roku.

Debiutantki nad WISŁĄ

Wernisaż wystawy "Wspomnień czar - Debiutantki i nostalgiczne fotografie" będącym zbiorem zdjęć wykonanych przez Anna E. Przybysz i jej uczniów odbył się 12 maja b.r. o godz. 17.00 na Bulwarze gen. Pattona, nad Wisłą, w pawilonie "Galeria przy Plaży" .

Wspomnień czar - Debiutantki i nostalgiczne fotografie

Zapraszamy wszystkich, by przenieśli się do przedwojennej Warszawy i magicznego klimatu z lat 20. i 30. 12 maja, na Bulwarze gen. Pattona nad Wisłą, dziewczęta z programu "Debiutantki" wspólnie z Przyjaciółmi organizują "wydarzenie retro".

Debiutantki na Zamku Królewskim

W imieniu Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce, Zamku Królewskiego w Warszawie, Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Róż oraz Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej "Debiutantki" zostały zaproszone do współtworzenia unikatowego przedsięwzięcia – Królewskiej Wystawy Róż. Ekspozycja uświetniła Otwarcia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Oficjalna inauguracja odbyła się w dniu 10 maja 2019 , na bankiecie w Arkadach Kubickiego.

"Savoir-Vivre U Baczewskich"

Jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych. Kwietniowa Pensja Debiutantek VII "Savoir-Vivre U Baczewskich" to kwintesencja elegancji miejsca, wytwornej kuchni oraz profesjonalistów o wielkim sercu. Poprowadził ją m.in. Maciej Przepiórkiewicz - sommelier z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał w prestiżowych restauracjach, członek stowarzyszenia “Loża Dżentelmenów” krzewiącego kulturę degustacji i znajomości wina. Wiedza zdobyta w najlepszych szkołach oraz podczas wypraw do winnic przekłada się na wyjątkowe doświadczenie, które posiada. To prawdziwy pasjonat.

Debiutantki "U Baczewskich"- sesja retro

4 kwietnia 2019 roku w słynnej restauracji Baczewskich ( Aleja Ch.Szucha 17/19), której mottem przewodnim jest maksyma "Czas płynie – smak pozostaje" odbyła się sesja zdjęciowa Debiutantek.  Jako, że  miejsce to nawiązuję do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia Debiutantki wystąpiły w strojach

Debiutantki w Ambasadzie Austrii

15 marca 2019 roku polska delegacja uczestnicząca w Opernballu 2019 została przyjęta przez Jego Ekscelencję  Ambasadora Austrii w Polsce dr Wernera Almhofera.  Debiutantki oraz tancerze Zespółu Pieśni i Tańca" Warszawianka" wraz z Panią dyr. Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery - Małgorzatą Tomorowicz-Malińską mieli okazję poznać Ambasadora, opowiedzieć mu o swoich przeżyciach z Balu oraz podziękować za wsparcie, jakiego Ambasada udzieliła w czasie wyjazdu do Wiednia.

Pasja-Sztuka-Inspiracja oraz własny biznes

Marcowa Pensja Debiutantek obfitowała w znamienitych gości. W sobotę, 9 marca 2019 roku w Villa Intrata pojawiła się współtwórczyni znanej na całym świecie marki GLOV - Pani Monika Zochowska. Młoda, niezwykle inteligentna, sprawcza businesswoman o otwartym umyśle i sercu. Tematem spotkania była pasja tworzenia, biznes i otwarty umysł. Pani Monika Żochowska to przykład godny do naśladowania pod każdym względem. Debiutantki otrzymały ogromną dawkę wiedzy, inspiracji, motywacji oraz wskazówki jak założyć i prowadzić własny biznes.

Wystawa fotograficzna w Instytucie Polskim w Wiedniu

Wyjazd do Wiednia, to nie tylko udział w Opernballu 2019. To również wspaniałe wydarzenie w Polnisches Institut Wien, które odbyło się 26 lutego 2019 roku (Wiedeń, Am Gestade 7). W programie spotkania była wystawa fotografii Anna E. Przybysz i jej uczniów z Fotospokojna - Zespół Szkół Fototechnicznych. Prezentowane na wystawie zdjęcia pochodziły z albumu "Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018" a znajdowały się na nich Debiutantki w kostiumach i charakteryzacji studentek Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie oraz Katarzyna Markiewicz Costume & Makeup designer.

Strony

▲ Góra strony